Správy

Permoníci už aj v pracovných listoch

02.05.2023

Permoníci už aj v pracovných listoch

Pozrite si nové pracovné listy k finančnej gramotnosti a zaspomínajte si s nami aj na podujatie Vševedko v Starej tržnici v Bratislave.

Permoníci už aj v pracovných listoch

 

Vzdelávacie rozprávky Príbehy z Kremnice o permoníkoch Klimkovi a Barborke pomáhajú deťom porozumieť peniazom už 2 roky. Po úvodnom predstavení rozprávok, zameranom najmä na rodiny s deťmi do 10 rokov, usilovne pracujeme na rozšírení o ďalšie materiály.

Predstavenie pracovného zošita na Vševedkovi

Počas podujatia Vševedko – edukačný a hravý festival, ktoré sa konalo 16. apríla v Starej tržnici v Bratislave, sme prvýkrát verejnosti predstavili nový pracovný zošit k finančnej gramotnosti. Návštevníci podujatia si mohli pracovný zošit pozrieť v našom stánku a priamo na mieste vyskúšať aj niektoré z úloh, ktoré sa v ňom nachádzajú. Prvé výtlačky si rodičia tiež odniesli so sebou domov. Okrem toho si počas podujatia, na ktoré prišlo viac ako 2 000 ľudí, mohli rodiny vyskúšať správne vyvažovanie príjmov a výdavkov a nechýbala ani súťaž.

Pre koho je pracovný zošit určený

Pracovný zošit je určený najmä školám. Úlohy sú prispôsobené pre žiakov 3. a 4. ročníka ZŠ, no mnohé zvládnu už aj menšie deti. Okrem rozprávok v nich nájdete rôznorodé úlohy zamerané na čítanie s porozumením, matematiku či vlastivedu. Tvorivé úlohy sa striedajú s tými, kde treba premýšľať, a spoločne majú za úlohu posilňovať vedomosti detí o peniazoch a tiež ich hravo rozširovať.

 

Pozrieť si pracovné listy

Testovanie v školách

Pracovný zošit sme v tomto školskom roku zaslali do 12 vybraných škôl, s ktorými lektori 5peňazí spolupracujú pri zážitkovom finančnom vzdelávaní. Počas nasledujúcich mesiacov sa takmer 1 000 tretiakov a štvrtákov zo škôl na rôznych miestach Slovenska popasuje s úlohami a vďaka spätnej väzbe od učiteľov prinesieme v budúcom školskom roku ešte lepšiu verziu.

Muzikálik Permoníčkovia

Nezabudli sme ani na najmenších. Vďaka grantovej podpore 5peňazí si môžu škôlkari i školáci vychutnať Príbehy z Kremnice aj vo forme videí od známej dvojice Bimbamkuku. Osemdielny muzikálik vznikol na motív písaných rozprávok a je dostupný na našej stránke, ako aj na YouTube na kanáli Bimbamkuku.

Pozrieť si videá pre deti

Aj takéto mince nám počas podujatia Vševedko nakreslili deti