Podujatia

Ohliadnutie za DFS 2022

06.12.2022

Ohliadnutie za DFS 2022

Pozrite sa, ako vyzeral 3. ročník Dní finančných spotrebiteľov.

Ohliadnutie za DFS 2022

 

Posledné novembrové dni sa v Národnej banke Slovenska konali Dni finančných spotrebiteľov – podujatie, kde širokej verejnosti odovzdávame dôležité aj zaujímavé informácie zo sveta financií. Po dvojročnej pandemickej prestávke sme s radosťou opäť privítali návštevníkov osobne.

Počas dopoludnia venovaného mládeži sme v našom svete peňazí privítali študentov stredných škôl a gymnázií. Formou zážitkového vzdelávania sa dozvedeli, ako si zodpovedne nastaviť rodinný rozpočet alebo ako sa zabezpečiť na dôchodok, ale tiež, prečo si dávať pozor na zadlženie či hazard. Za svoju aktivitu boli odmenení, ako inak, peniazmi. Samozrejme, nie hocijakými, ale rovno zberateľskými kúskami euromincí. Tí najšikovnejší sa vyviezli až na 30. poschodie, kde si užili výhľad na hlavné mesto a vyskúšali si, ako sa sedí v kresle guvernéra NBS.

Popoludní boli hlavným bodom programu pútavé prednášky, na ktorých finanční experti prezentovali dôležité rady a fakty zrozumiteľnou formou. Napríklad o najnovších zmenách v dôchodkoch, v akom stave je finančná gramotnosť našich detí alebo ako si spoľahlivo skontrolovať pravosť eurobankoviek. Návštevníci DFS ich mohli sledovať osobne, ale aj formou live vysielania z pohodlia domova.

Atmosféru podujatia si môžete pozrieť v našej fotogalérii a vo videu. Ďakujeme za vašu návštevu a tešíme sa na stretnutie pri ďalšom ročníku Dní finančných spotrebiteľov.