Podujatia

Máj, podujatí čas

13.06.2022

Máj, podujatí čas

Máj, bežne nazývaný ako lásky čas, by sa u nás v 5peniazoch dal nazvať aj ako časom plným podujatí.

Máj, podujatí čas

 

Vďaka uvoľneným opatreniam a teplým jarným dňom sme mohli opäť vyjsť medzi ľudí a naplno si užiť zaujímavé akcie, ktoré tento mesiac priniesol. Pozrite sa, ktoré to boli.

Rozprávková Noc múzeí a galérií v Kremnici

Už 18. ročník podujatia Noc múzeí a galérií sa u nás konal na našom vysunutom pracovisku v Kremnici. Niesol sa v duchu obľúbených permoníkov z rozprávok o Klimkovi a Barborke. Na  podujatí sa zúčastnilo 630 ľudí a naše rozprávkové stanovisko 5peňazí upútalo najmä rodiny s deťmi. Tie sa mohli zabaviť pri razení mincí, vyrábaní magnetiek a odznakov s návrhmi mincí a tiež pri majstrovaní papierových peňaženiek. Okrem toho sa menší aj väčší návštevníci tešili z permoníckej fotosteny, čítania rozprávok a z príbehov, ktoré si mohli vziať domov aj v tlačenej podobe. Tešíme sa na túto čarovnú noc opäť o rok!

Inšpirovali sme na galavečere Forbes Ženy v biznise

Bankový a finančný sektor bol dlho vnímaný najmä ako mužské prostredie, to iste viete. O to väčšiu radosť máme, že jedným z našich najvyššie postavených ľudí v NBS je práve žena. Júlia Čillíková je výkonná riaditeľka úseku dohľadu a ochrany finančného spotrebiteľa a vďaka podujatiu, ktoré organizoval Forbes, mala príležitosť diskutovať viac o téme žien a investovania. Na galavečere Ženy v biznise rozprávala napríklad aj o tom, s akými bariérami sa ženy pri investovaní stretávajú, ako ich odbúrať, aké formy investovania najčastejšie využívajú, ale tiež aj o dôležitosti finančného vzdelávania predtým, ako sa rozhodnú investovať. Toto stretnutie plné inšpirácie a zaujímavých príbehov najúspešnejších dám slovenského biznisu bolo o to príjemnejšie, že sa odohrávalo v krásnom prostredí Vysokých Tatier.

Foto z podujatia Forbes Ženy v biznise: Marek Mucha

Konferencia, ktorá nenechala publikum chladným

Koncom mesiaca sa u nás v budove NBS konala vydarená konferencia, ktorú organizovala Národná banka Slovenska v spolupráci s Právnickou fakultou Trnavskej univerzity. Spolu s panelistami sme diskutovali na tému „Crowdfunding ako alternatíva klasických investícií a pôžičiek“. Fenomén crowdfundingu sa už niekoľko rokov využíva ako nástroj ponuky alternatívnej investície, ale aj spôsobu, ako sa dostať k pôžičke bez toho, aby si klient požičal od banky či iného regulovaného subjektu. Potreba diskutovať o otvorených otázkach v tejto oblasti vyústila do prepojenia verejného i súkromného sektora a akademickej obce. O úspešnosti konferencie svedčili aj plná kongresová hala a živá diskusia, z čoho máme nesmiernu radosť.