Spolu s Národnou zoo Bojnice prinášame jedinečné prepojenie vzdelávania o peniazoch a ochrane prírody.

Vstúpte do sveta zvierat a objavte finančný chodník 5peňazí od Národnej banky Slovenska. Staňte sa na chvíľu šéfom zoo a urobte dôležité „šéfovské rozhodnutia“. Náš chodník vám umožní vyskúšať si, aké úlohy musí riešiť šéf zoo a ukážeme vám, čo majú tieto úlohy spoločné s domácim hospodárením. Na jednotlivých stanovištiach sa postupne naučíte základné princípy správneho narábania s peniazmi a pritom sa výborne zabavíte.

Objavte všetky zastávky

V zoologickej záhrade je pre vás pripravených spolu 8 stanovíšť. Hneď za vstupnou bránou pri pandách vás čaká fotenie na „šéfovský preukaz“. Ďalej sa vydajte podľa mapy a nájdite stanovištia 1-5. Nezabudnite si dať pauzu pri ráme so žirafou a urobiť si ďalšiu skvelú fotografiu. No a v závere vás čaká hravé opakovanie.

 

Kto stojí za kreatívnou podobou chodníka?

Juraj Poliak - výtvarník

O vizuálnu a kreatívnu stránku chodníka sa postaral výtvarník Juraj Poliak zo Žiliny. Poliak je spoluautorom stálej expozície bábok Bábky v podkroví v Rosenfeldovom paláci v Žiline, autorom výtvarného riešenia stálej expozície Strela jasná okovaná v Múzeu mincí a medailí v Kremnici. Získal niekoľko významných ocenení doma aj v zahraničí.

Namiko Uchnárová - ilustrátorka

Zvieratá pre tento projekt nakreslila mladá začínajúca ilustrátorka Namiko Uchnárová. Študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde navštevovala ateliér Voľnej grafiky a ilustrácie u prof. Ľuboslava Pala. Venuje sa hlavne tvorbe pre deti. Jej osobným štýlom a spôsobom vyjadrenia sa stala technika grafiky, maľby a sprejovania cez šablóny. Témou sú zvieratá, príbehy, sny, zážitky, osobné vnútorné pocity a predstavivosť autorky.

Pozrite si fotografie zo slávnostného otvorenia chodníka v júli 2023