Spolu s Národnou bankou Slovenska a Národná zoo Bojnice prinášame revolučnú spoluprácu medzi financiami a ochranou prírody. Vstúpte do fascinujúceho sveta zvierat a zároveň získajte cenné finančné vedomosti s novým interaktívnym finančným chodníkom 5peňazí, ktorý sme pripravili pre vás.

Čo zažijete na chodníku?

Na tomto jedinečnom chodníku sa dočasne stanete šéfom zoo a budete rozhodovať o dôležitých veciach, týkajúcich sa zvierat. Spoznáte súvislosti medzi starostlivosťou o zvieratá v zoo a domácim hospodárením. Naučíte sa základné princípy správneho narábania s peniazmi, a pritom sa výborne zabavíte.

Od tvorby rozpočtu až po získanie peňazí sporením či pôžičkou, tento chodník vás hravou formou naučí dôležité finančné princípy.

Objavte všetky zastávky počas prechádzky v Národnej zoo Bojnice

Kto stojí za kreatívnou podobou chodníka?

Juraj Poliak - výtvarník

O vizuálnu a kreatívnu stránku chodníka sa postaral výtvarník Juraj Poliak zo Žiliny. Poliak je spoluautorom stálej expozície bábok Bábky v podkroví v Rosenfeldovom paláci v Žiline, autorom výtvarného riešenia stálej expozície Strela jasná okovaná v Múzeu mincí a medailí v Kremnici. Získal niekoľko významných ocenení doma aj v zahraničí.

Namiko Uchnárová - ilustrátorka

Zvieratá pre tento projekt nakreslila mladá začínajúca ilustrátorka Namiko Uchnárová. Študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde navštevovala ateliér Voľnej grafiky a ilustrácie u prof. Ľuboslava Pala. Venuje sa hlavne tvorbe pre deti. Jej osobným štýlom a spôsobom vyjadrenia sa stala technika grafiky, maľby a sprejovania cez šablóny. Témou sú zvieratá, príbehy, sny, zážitky, osobné vnútorné pocity a predstavivosť autorky.

Pripojte sa k nám na tomto úžasnom dobrodružstve a objavujte svet financií a zvierat zároveň.

Súťaž

Počas celého leta máme pre návštevníkov finančného chodníka 5peňazí pripravenú fotosúťaž o zaujímavé ceny. Preto sa nezabudnite zastaviť a odfotiť pri bonusovom stanovišti s veľkým rámom. Sledujte Facebook 5peňazí, kde sa dozviete bližšie informácie a termíny.