Súťaže

Odštartoval 13. ročník súťaže Generácia €uro

05.10.2023

Odštartoval 13. ročník súťaže Generácia €uro

Medzinárodná stredoškolská súťaž Generácia €uro je opäť v plnom prúde – nové vedomosti a výhry až do 500 € lákajú stredoškolákov.

Odštartoval 13. ročník súťaže Generácia €uro

Od 2. októbra 2023 je spustená registrácia do 13. ročníka medzinárodnej súťaže aj na Slovensku, kde ju zastrešuje Národná banka Slovenska. Tímy, zložené zo žiakov stredných škôl, sa môžu registrovať a vyplniť súťažný kvíz do 1. decembra 2023.

Po úspešnom zvládnutí kvízu postupujú tímy do 2. kola, v ktorom sa rozhodne o finalistoch. Vrcholom súťaže bude národné finále, ktoré sa uskutoční 22. marca 2024 v budove Národnej banky Slovenska. Na tomto podujatí budú piati finalisti prezentovať svoje projekty pred odbornou porotou a získajú diplom a vecné ceny.

Minulý rok zaznamenala súťaž na Slovensku rekordnú účasť, keď sa do prvého kola prihlásilo 228 tímov z celého Slovenska, čím sa potvrdila jej stále rastúca popularita v stredoškolskom prostredí. Generácia €uro nie je len súťaž, je to príležitosť pre stredoškolákov získavať užitočné vedomosti a zručnosti v oblasti ekonómie a financií a zároveň sa stretnúť s rovesníkmi s podobnými záujmami. Iniciatíva tak prispieva k formovaniu finančnej gramotnosti mladých ľudí.

Motiváciou na zapojenie môžu byť tento rok aj atraktívne ceny v hodnote až do 500 € na žiaka pre víťazné tímy.

Takže, tímy, neváhajte sa zapojiť do súťaže, získať nové vedomosti a zabojovať o skvelé ceny.

Držíme palce.